Predavanje: Internet marketing

smiley Učenici 3. a razreda poslušali su zanimljivo predavanje o Internet marketingu, a evo što je o njemu rekla naša učenica Barbara...

U ponedjeljak, 2. ožujka 2020., posjetila nas je gospođa Marina Tudor, obrazovna savjetnica iz Centra Sirius (Centar za psihološko savjetovanje, edukaciju i istraživanje). Gđa. Tudor je održala radionicu pod nazivom Internet marketing u kojoj nam je objasnila što je internet marketing, koje su njegove prednosti, što je content marketing te kako se pravilno oglašavati na internetu.

Internet marketing su aktivnosti kojima je cilj oglašavanje proizvoda i usluga putem digitalnih medija. Saznali smo da internet marketing ima brojne prednosti kao što su niži troškovi promocije u odnosu na tradicionalne medije, mogućnost preciznog ciljanja željenih skupina, stalno oglašavanje (24 sata na dan, 7 dana u tjednu), brza vidljivost rezultata te mnoge druge prednosti. Naučili smo da content marketing podrazumijeva kreiranje originalnog, relevantnog i korisnog sadržaja koji će lako privući pozornost kupaca te im na ne nametljiv način predstaviti određene proizvode/usluge.

Zahvaljujemo se gđi. Tudor iz Centra Sirius na izdvojenom vremenu i vrijednim informacijama koje će nama učenicima pomoći u poslovanju vježbenike tvrtke, ali i u daljnjem školovanju i životu.

Autorica: Barbara Šimunović (VT Bee Bee d.o.o.)