ŠTO JE VJEŽBENIČKA TVRTKA?

smiley Vježbenička tvrtka je virtualna učenička tvrtka koja pridonosi razvijanju poduzetničkih vještina kod učenika radeći na principu stvarne tvrtke i posluje na virtualnom tržištu s ostalim vježbeničkim tvrtkama, ali u suradnji s tvrtkom partnerom - stvarnim gospodarskim subjektom na tržištu danas.

smiley Nastavna metoda vježbenička tvrtka u okviru ekonomskoga strukovnog obrazovanja simulira stvarni gospodarski život: nabavlja se i prodaje roba, pišu fakture i opomene,radnici/ce moraju biti prijavljeni na mirovinsko i zdravstveno osiguranje, izrađuju se obračuni plaća, obavljaju knjigovodstveni poslovi. Ukratko: golem dio onoga što određuje svagdašnjicu u poduzećima može se naučiti već u vježbeničkoj tvrtki. Vježbenička tvrtka povezuje teorijsku nastavu sa stvarnom poslovnom praksom.

smiley Zato vježbeničke tvrtke surađuju i sa stvarnim tvrtkama: gotovo svaka vježbenička tvrtka ima po jednu partnersku tvrtku iz stvarnoga poslovnog svijeta. Suradnja s tim tvrtkama različita je intenziteta i može uključivati prenošenje stručnoga znanja i organizaciju te provedbu praktične nastave. Neke tvrtke zajedno s vježbeničkim tvrtkama sudjeluju u provedbi različitih projekata. Rad u vježbeničkoj tvrtki ne znači samo učiti o gospodarstvu već i omogućiti mladima da ga i osobno iskuse.

(Izvor:http://www.asoo.hr/UserDocsImages/Dokumenti/Vjezbenicka%20tvrtka-web.kon.pdf)

VJEŽBENIČKE TVRTKE ČETVRTIH RAZREDA (ŠK. GOD. 2020./2021.)

enlightenedVT BEE BEE d.o.o. - prodaja meda i ostalih pčelinjih proizvoda (vtbeebee@gmail.com)

enlightenedVT PRIRODELLA d.o.o. - prodaja proizvoda od ljekovitog bilja (prirodella.vt@gmail.com)