Elektronički identitet

Elektronički identitet ili korisnički račun je skup podataka o pojedincu koji se koristi za potrebe autentikacije ( provjere identiteta ) i autorizacije ( provjere prava pristupa ) nekom resursu ( npr. web stranici, aplikaciji, računalnoj mreži, sustavu…)

Pomoću elektroničkog identiteta učenici prijavljuju polaganje ispita državne mature i prijave upisa na fakultet.Škole članice CarNet-a imaju administratora imenika zaduženog za otvaranje elektroničkog identiteta u HUSO sustavu svim učenicima i nastavnicima.

Na početku školske godine administratori imenika ažuriraju imenike, dodaju nove korisnike ( učenike i nastavnike), a korisnicima kojima je istekao status u školi, unosi se datum isteka temeljne povezanosti s ustanovom, što znači da se elektronički identitet može koristiti za vrijeme školovanja u određenoj ustanovi.

O podacima elektroničkog identiteta brine se administrator imenika u ustanovi.

Na početku svake školske godine, učenici prvog razreda i novoupisani učenici preuzimaju svoje elektroničke  identitete.

U slučaju gubitka već preuzetog elektroničkog identiteta, učenici trebaju  ispuniti obrazac za dodjelu novog i predati u tajništvo škole.

Priloženi dokumenti:
OBRAZAC ZAHTJEVA ZA EI.docx