> O školi  > Povijest

POVIJEST ŠKOLE

Ekonomska škola Sisak osnovana je i započela s radom 5.listopada 1956.godine. Ravnateljicom je bila imenovana Franciska Jakubin.

Prve je školske godine u prvi razred upisano 136 učenika. Od toga je bilo 95 redovitih učenika, dok su preostali učenici već bili zaposleni kao službenici bez stručne spreme potrebne za rad koji su obavljali.

Razvojni put Škole nije bio nimalo lak. U početku je bilo teško pronaći nastavnike. Danas taj problem ne postoji. Nadalje je bilo puno problema s prostorom, opremom i općim uvjetima za rad Škole. Ekonomska škola Sisak bila je osnovana, a da za nju nije bila osigurana prikladna školska zgrada. Do školske godine 1960./61. bila je smještena u zgradi u Lađarskoj ulici 1. U toj je zgradi Škola na raspolaganju imala svega četiri prostorije, i to poslije 14 sati.

1960. godine preseljena je na Trg hrvatskih branitelja, u zgradu Gimnazije Sisak. Uvjeti za rad u pretrpanoj gimnazijskoj zgradi nisu bili ništa bolji. Stanje se popravilo tek 1963. godine, kada je Škola preseljena u novu zgradu Osnovne škole Ivana Kukuljevića, gdje se i danas nalazi.

Ekonomska škola Sisak kao samostalna ustanova djeluje od 1.rujna 1992.godine. Sjedište joj je u Ulici kralja Tomislava 19. Svoju djelatnost obavlja na drugom katu školske zgrade kojom upravlja Osnovna škola Ivana Kukuljevića.

Škola raspolaže sa šest univerzalnih učionica i dvije specijalizirane učionice za vježbeničku tvrtku i informatiku. Pored prostora koji Škola samostalno koristi, dio prostora koristi zajedno s Osnovnom školom Ivana Kukuljevića, i to dvoranu za tjelesnu i zdravstvenu kulturu, igralište, predvorje te zelene površine.

Temeljna i stalna zadaća Ekonomske škole Sisak jest što uspješnije organizirati odgojno-obrazovni rad, da bi se ostvario nastavni plan i program za zanimanje Ekonomist, a od školske godine 2014./2015. i za zanimanje Poslovni tajnik u skladu sa Statutom Škole, zakonskim propisima, naputcima Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta, Upravnog odjela za prosvjetu, kulturu i šport Sisačko-moslavačke županije te zaključcima Školskog odbora  i Nastavničkog vijeća Škole.