PRAKSA U IRSKOJ

Dana 4.1.2019. 17 učenika 3. i 4. razreda otputovalo je na praksu u Irsku. Učenici su bili smješteni  u gradu Bray nadomak Dublina gdje su obavljali i praksu. Put i praksa prošli su bez problema te su se učenici sretno vratili u Hrvatsku 18.1.2019. godine.

Priloženi dokumenti:
i2.jpg
ir1.jpg
ir2.jpg
ir3.jpg
ir4.jpg
ir5.jpg

ERASMUS + "PRAKSA ZA ŽIVOT"

U školskoj godini 2018./2019., Ekonomska škola Sisak provodi Erasmus+ projekt "Praksa za život". Cilj projekta je omogućiti učenicima u zanimanju poslovni tajnik praktičnu primjenu znanja te razvijanje strukovnih vještina kroz dvotjedni rad u tvrtkama u Irskoj (Dublin). Specifični ciljevi projekta su upoznavanje metoda rada i stjecanje radnog iskustva, učenje stranog jezika te međukulturalna osviještenost. 17 učenika na praksu u pratnji nastavnika kreće u siječnju 2019. godine.

Projekt je financiran sredstvima Europske unije. Sve objave korisnika (Ekonomska škola Sisak) vezane za projekt odražavaju isključivo stajalište autora (korisnika) te Europska komisija nije odgovorna za uporabu informacija koje su u njima sadržane.

NATJEČAJ ZA MOBILNOST UČENIKA

EKONOMSKA ŠKOLA SISAK

SISAK, Kralja Tomislava 19

Sisak, 11.10.2018.

INTERNI NATJEČAJ

za prijavu učenika 3.c i 4.c razrednog odjela

školske godine 2018./2019.

za mobilnost učenika - obavljanje stručne prakse,

u okviru projekta „Erasmus+“ – Praksa za život u Irskoj,

u periodu od 5. do 19. siječnja 2019.godine.

Natječaj se raspisuje za 17 učenika.

Učenik se javlja na natječaj prijavom na hrvatskom i engleskom jeziku, te prilaže:

1. životopis ( Europass CV ),
  2. kopiju svjedodžbe prethodnog razreda,
  3. potvrdu kojom dokazuje uspjeh na natjecanju na kojem je sudjelovao tijekom obrazovanja u našoj školi ( priznanje, diploma i sl.), a ako nije sudjelovao ne prilaže potvrdu, te
  4. izjavu voditelja izvannastavnih aktivnosti da je sudjelovao u izvannastavnoj aktivnosti ( ako nije sudjelovao tijekom prijašnjih godina, ne prilaže ništa.

Učenici će biti bodovani prema slijedećim elementima:

3. razred

ELEMENT

MAKSIMALNI BROJ BODOVA

Uvod u državu i pravo

5

Informatika i informatički poslovni sustavi

Kompjutorska daktilografija

Engleski jezik

10

Hrvatski jezik

Uzorno vladanje

Nastup na županijskom, državnom ili međunarodnom natjecanju

Sudjelovanje u izvannastavnim aktivnostima

2

42

4. razred

ELEMENT

MAKSIMALNI BROJ BODOVA

Tajničko poslovanje

Tehnika komuniciranja

5

Kompjutorska daktilografija s uredskim praktikumom

Engleski jezik

10

Hrvatski jezik

Uzorno vladanje

Nastup na županijskom, državnom ili međunarodnom natjecanju

Sudjelovanje u izvannastavnim aktivnostima

2

42

U kvoti od 17 učenika, jedno mjesto osigurano je po socijalnom kriteriju za učenika slabijeg materijalnog statusa kojem će biti bodovani svi elementi, te uz navedenu dokumentaciju prilaže i potvrdu o primanju minimalne novčane naknade.

Natječaj traje od 12.- 15.10.2018., a dokumentacija se predaje radnim danom u tajništvo Škole.

Predsjednica Povjerenstva za provedbu internog natječaja i izbor kandidata:

Marina Jovanić, dipl.oec.

REZULTATI NATJEČAJA ZA MOBILNOST UČENIKA

U prilogu se nalaze rezultati natječaja za mobilnost učenika u okviru Erasmus+ projekta "Praksa za život" te zapisnici Povjerenstva za provedbu internog natječaja i izbora kandidata. Ne objavljuju se puna imena izabranih kandidata, već samo inicijali te se daje žalbeni rok u trajanju od dva dana od objave rezultata. Žalbe se podnose u tajništvo Škole.

Korekcija18.10.2018.

Nakon usmene žalbe G.M. pregledan je zbroj bodova učenika nakon čega je utvrđeno da je broj bodova učenice G.M. netočan te se žalba prihvaća. Učenica ima 35 bodova te je rang ljestvica korigirana, ali ne mijenjaju se učenici izabrani za mobilnost, kao ni učenici na rezervnoj listi.