Upitnik za roditelje

Istraživanje o provođenju nastave na daljinu - UPITNIK ZA RODITELJE

Nastava na daljinu

Upute za korištenje usluge office 365 za škole se nalaze u priloženim dokumentima. Mole se učenici da pažljivo prate korake kod prvog logiranja u svoj office365 račun.

U drugom priloženom dokumentu su upute za korištenje Yammera i OneDrivea u kojima je objašnjen proces razmjene nastavnih materijala i učeničkih radova.

Mole se učenici i nastavnici da pozorno pročitaju upute  te da se drže preporuka vezanih uz objavljivanje sadržaja u službenim razrednim grupama.

OBAVIJESTI VEZANE ZA NASTAVU NA DALJINU

Dragi učenici i roditelji,

14. ožujka 2020. ravnateljima se obratila gđa. Blaženka Divjak i dala naputke za organizaciju nastave na daljinu, od kojih dio prenosimo ovdje.

--------------------------------------------------------------------------------------------

1. POČETAK NASTAVE NA DALJINU

1. do 3. razred srednje škole

Istarska županija

RH (bez Istarske)

Učenici

U ponedjeljak idu u virtualni razredi slijede upute razrednika i predmetnih nastavnika.

Ako ima poteškoća, zadatke mogu obaviti tijekom dana.

U ponedjeljak trebaju pogledati snimljene online materijale prema rasporedu o čemu će ih obavijestiti razrednik.

U utorak također gledaju snimljene materijale i testiraju razrede s predmetnim nastavnicima.

Od srijede idu u virtualni razred i slijede upute razrednika i predmetnih nastavnika.

Ako ima poteškoća, zadatke mogu obaviti tijekom dana.

Nastavnici

Razrednici daju u virtualnim razredima učenicima raspored i obavijesti, predmetni nastavnici daju aktivnosti i zadatke.

U ponedjeljak razrednici testiraju virtualnu učionicu s učenicima, u utorak i predmetni nastavnici.

Od srijede razrednici daju u virtualnim razredima učenicima raspored i obavijesti, predmetni nastavnici daju aktivnosti i zadatke.

Roditelji

Ako učenik nije bio aktivan cijeli dan u virtualnom razredu, svoj izostanak treba opravdati razredniku

Maturanti

Istarska županija

RH (bez Istarske)

Učenici

Ako ima poteškoća, nastavu mogu gledati na Sportskoj televiziji.

U ponedjeljak gledaju nastavu na Sportskoj televiziji i testiraju virtualni razred s razrednikom.

U utorak gledaju nastavu na SPTV i testiraju virtualni razred s razrednikom i predmetnim nastavnicima,

idu u virtualni razredi slijede upute razrednika i predmetnih nastavnika.

Nastavnici

Roditelji

Ako učenik nije bio aktivan cijeli dan u virtualnom razredu svoj izostanak treba opravdati razredniku.

* Prva tri razreda SŠ neće pratiti preko TV, nego će materijale imati online i u virtualnim učionicama.

Raspored prikazivanja Sportska televizija (SPTV)

razred

termin

predmeti

8 – 9.30 h

MAT, HRV, PRI, ENG, NJEM

9.30. – 10.45. h

POV, MAT, PRI, ENG, NJEM

10.45 – 11.50 h

MAT, HRV, BIO, GEO

11.50 – 12.45 h

HRV, MAT, BIO, ENG, NJEM

maturanti

12.45.-14 h

MAT, HRV, GEO, ENG, NJEM

2. AKTIVNOSTI U VIRTUALNIM UČIONICAMA

Učenici trebaju izvršavati aktivnosti u virtualnim učionicama, ali ne treba inzistirati da to rade u realnom vremenu (sinkrono), nego tijekom dana jer možda imaju teškoća pristupiti internetu ili dijele uređaj s braćom i sestrama. Dakle, bilo kada u tijeku dana je prihvatljivo da učenici odrade svoje obaveze.

3. PONAŠANJE U VIRTUALNIM UČIONICAMA

Upozorite učenike na primjerene oblike ponašanja u virtualnom okruženju, što znači da vrijede slična pravila primjerenog ponašanja i ophođenja kao i u učionici. Što znači da učenici za neprimjerene oblike mogu snositi posljedice.

-----------------------------------------------------------------

Od utorka 17.3.2020. nastava na daljinu održavat će se prema redovnom rasporedu Ekonomske škole Sisak (svi razredi u jutarnjoj smjeni).

U slučaju da primarni kanali komunikacije ne rade (Yammer), komunicirat će se preko sekundarnih. Učenici će o svemu biti obaviješteni e-poštom (adrese @skole.hr) ili na neki drugi način od razrednika i predmetnih nastavnika.

Molimo vas za strpljenje i dobru volju te vam želimo sve najbolje,

Vanja Ličina