Krovna mapa za ovu stranicu nije postavljena, pa nema dokumenata za prikaz.

Book Lovers' Club

Ciljevi:

Senzibiliziranje učenika za književnoumjetničku riječ te proširivanje i produbljivanje literarne i jezične naobrazbe učenika na engleskom jeziku.

Namjena:

Stvaranje vlastitog poetskog i proznog iskaza (teksta) na engleskom jeziku, stvaranje navike uporabe pravopisnih norma pri stvaranju pisanih oblika izražavanja na engleskom jeziku, razvijanje samosvijesti pri govornoj i pisanoj uporabi jezika u svim priopćajnim situacijama, otvaranje novih književnih vidika, sagledavanje snage umjetničke riječi sa stajališta autora, izražavanje osobnog viđenja i ocjene pročitanoga književnog djela na engleskom (i/li hrvatskom jeziku), argumentiranje, komentiranje i prosuđivanje vrijednosti literarnih djela te stvaranje vlastitih sudova, kao i uvažavanje tuđih u međusobnoj komunikaciji na engleskom jeziku.

Nositelj: Lucija Dianežević, prof. hrvatskoga jezika i književnosti.

Način realizacije:

Književne radionice, pisane i usmene vježbe, čitanje književnih djela, diskusije, prezentacije u okviru školskih projekata, praktična izrada nastavnih pomagala (plakata) i njihovo izlaganje na panoima u hodniku škole, sudjelovanje na natjecanjima, suradnja s novinarskom skupinom, knjižničarkom i Klubom ljubitelja umjetnosti.

Vremenik:

Aktivnost će se provoditi jednom tjedno (jedan školski sat) tijekom nastavne godine – ukupno 35 sati.

Troškovnik:

Sredstva za izradu plakata – hamer papiri, fotokopirni papiri, flomasteri, tinta za pisač.

Način vrednovanja:

Opisno praćenje učeničkih sposobnosti, interesa i postignuća. Evaluacijski listić.

U prilogu se nalaze radovi učenika Ekonomske škole Sisak koji sudjeluju u radu skupine Book Lovers' Club koju vodi profesorica Lucija Dianežević.

Krovna mapa za ovu stranicu nije postavljena, pa nema dokumenata za prikaz.