Klub mladih Crvenog križa Ekonomske škole Sisak

Ciljevi:

Razvijanje osjećaja humanosti, tolerancije, odgovornosti za sebe i zajednicu, poticanje volonterstva mladih, upoznati učenike s humanitarnim organizacijama i humanitarnim aktivnostima, razvijanje svijesti o potrebi zdravog načina života i zaštiti zdravlja, korisno organizirati slobodno vrijeme mladih, osposobiti mladež za provođenje aktivnosti od koristi za cijelu zajednicu, tazvijati osjećaj empatije i solidarnosti prema ugroženim članovima zajednice(siromašnima, osobama s invaliditetom, osobama s posebnim potrebama, starijim osobama i sl.).

Namjena: Razvoj socijalne i građanske kompetencije.

Nositelji: Martina Paša, prof.

Način realizacije:

Pedagoške radionice na temu Humanih vrednota i istraživanja humanitarnog prava, organiziranje različitih oblika međusobnog pomaganja – akcije solidarnosti, međusobnog pomaganja u učenju, zaštite okoliša, radionice na temu zdravstvenog odgoja (prevencija ovisnosti, AIDS), osposobljavanje za pružanje prve pomoći, poticanje na dobrovoljno davanje krvi, provođenje pedagoških radionica iz programa Prevencija trgovanja ljudima u osnovnim i srednjim školama na području grada Siska, posjeti i međusobni susreti s drugim klubovima mladeži na području Hrvatske i inozemstva, organiziranje terenske nastave ( posjet eko – selu, provedba ekoloških i volonterskih ktivnosti, posjeta udruzi za pomoć djeci s posebnim potrebama).

Vremenik:

Jedan sat tjedno tijekom školske godine (35 sati).

Troškovnik:

Putni troškovi i dnevnice za voditelje.

Način vrednovanja:

Angažman u pomoći lokalnoj zajednici, evaluacijski listić, prezentiranje rezultata na stručnim skupovima županijskih aktiva nastavnika Etike, prezentiranje aktivnosti na međunarodnom kampu za mlade Crvenog križa.